ساخت و پیاده سازی ربات تلگرام

حتما تا به حال برای شما هم این سوال پیش امده است که ربات تلگرام چیست و چه کاربردی دارد؟؟

در این بخش به این سئوال شما پاسخ خواهیم داد :  یکی از امکانات جالب و جذاب تلگرام ربات های تلگرام می باشد ، ربات تلگرام، یک شخصیتِ نه‌چندان حقیقی در تلگرام است که به جای انسان، یک نرم‌افزار پشت آن نشسته و بر مبنای پیام‌هایی که به او ارسال می‌کنید، پاسخ‌هایی می‌دهد. به عبارت دیگر ربات تلگرام در واقع نوعی حساب کاربری ویژه است که برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام طراحی شده است. کاربران میتوانند با ارسال دستورات گوناگون با ربات های تلگرام در ارتباط باشند،در واقع ربات های تلگرام  برخی خدمات را به صورت خودکار برای مخاطب به ازای ارسال درخواست فراهم می‌کنند. این ارتباط میتواند در یک مکالمه شخصی و یا در یک گروه ایجاد شود. ربات‌های تلگرام، یک پسوند bot پشت اسم اکانتشان دارند.  شما میتوانید ربات خود را با استفاده از  API تلگرام و از طریق درخواست های HTTPS مدیریت کنید.
ربات‌های تلگرام، ربات‌هایی هستند که برخی خدمات را به صورت خودکار برای مخاطب به ازای ارسال درخواست فراهم می‌کنند. ربات تلگرام مانند یک حساب کاربری می تواند رابطه 2 طرفه با مخاطب شما داشته باشد و به پیام ها و دستورات مختلف کاربر در هر ساعت و روزی دریافت کرده و به آنها پاسخ دهد. همچنین شما می توانید در ربات خود دستورات مختلفی مشخص کنید و برای هر کدام جواب مناسب را تعیین نمایید.ربات تلگرام چه کاربردی دارد ؟


ربات های تلگرام میتوانند کاربرد های مختلفی داشته باشند و برای همه افراد مفید باشند ، این سرویس جالب میتواند هر کاربردی را برای شما داشته باشد و نحوه استفاده از آن به خلاقیت شما بستگی دارد – نمونه ای از کاربرد های ربات تلگرام :
به عنوان مثال شما میتوانید با ربات های تلگرام ابزار های کاربردی مثل : ربات دریافت نرخ ارز ، ربات هواشناسی ، ربات اخبار ، ربات سرگرمی ، ربات تبلیغاتی و… اشاره کرد ، همچنین شما میتوانید ربات های تلگرام را به  وب سرویس های خود ارتباط دهید که این کار میتواند باعث کوتاه تر و بهینه تر شدن کار های شما شود ، به عنوان مثال شما میتوانیدRss  سایت خود را به ربات تلگرام متصل کنید و اخبار وب سایت خود را به صورت اتوماتیک در گروه ها و سایت ها منتشر کنید و…
در واقع میتوان گفت که ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد! نحوه استفاده از آنها به خلاقیت شما و الگوریتم هایی که برای آن تعریف میکنید بستگی دارد. برخی از کاربردهای آنها به شرح زیر است:
•    ارتباط با وب سرویس ها: یک ربات تلگرام میتواند فعالیت های شما را کوتاه و بهینه کند، بعنوان مثال شما میتوانید هر زمان نظر یا فرم تماس جدیدی در سایت ارسال شد، مستقیما در تلگرام آن را دریافت کنید. و یا آخرین ایمیل های خود را به حساب تلگرام خود منتقل کنید.
•    ساخت بازی های فکری ساده: نحوه ارتباط شما با ربات تلگرام از طریق API این قابلیت را ایجاد میکند که به سرعت پاسخ های کاربران را تحلیل کرده و نتایج متناسب با آن را برایشان ارسال کنید. این قابلیت به شما امکان میدهد بازی های گوناگونی را طراحی و پیاده سازی نمایید

•    ابزارهای کاربردی: ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد، شما هستید که کارایی آن را طرح ریزی میکنید. دریافت نرخ ارز، اطلاعات هواشناسی، اخبار روز و تفریح و سرگرمی هرکدام نمونه های موفقی از کاربرد ربات تلگرام هستند.
 

ربات تلگرام چقدر به اطلاعات شما دسترسی دارد؟


دسترسی ربات تلگرام، حـــــــداکثر به اندازه یک کاربر عادی است. بنابراین یک ربات تلگرام نه می‌تواند در گوشی شما جاسوسی کند، نه به رمزهای شما دسترسی دارد، نه می‌تواند عکس‌های گالریتان را برای کسی بفرستد. خصوصا ربات‌های جدید تلگرام سطح دسترسی محدودتری هم دارند. به این معنا که وقتی در یک گروه عضو می‌شوند، فقط پیام‌های سیستمی (مثل ورود و خروج اعضا) و پیام‌هایی که با علامت / ویا پیام های که با @ اختصاصا برای ربات‌ها ارسال می‌شوند را می‌بینند. اگر به لیست اعضای گروه تلگرام مراجعه کنید، سطح دسترسی ربات در کنار اسمش نوشته شده است.


 
هک با ربات تلگرام


یکی از شایعاتی که در مورد ربات ها تلگرام گفته میشود آن است که به اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند و ممکن است برای جاسوسی از شما بکار گرفته شوند، اگر یک نگاه سطحی به امکاناتی که تلگرام برای ربات قرار دادهداشته باشید متوجه خواهید شد که امکان هک کردن کاربران از طریق ربات تلگرام وجود ندارد.
اولا ربات ها تنها زمانی به شما دسترسی خواهند داشت که با آنها ارتباط برقرار کرده باشید، یعنی پیامی با آنها ارسال کرده باشید. ثانیا از هر کاربر نام، نام خانوادگی، شناسه کاربری و آی دی کاربری برای ربات قابل دسترس خواهد بود، این اطلاعات تنها برای ایجاد ارتباط ربات با شما در دسترس آن می باشد. علاوه بر اینها ربات ها به تصویر شما نیز دسترسی دارند، البته امکان ذخیره آن از روی سرورهای تلگرام را نخواهند داشت و تنها میتوانند تصویر را برای شما یا کس دیگری ارسال کنند. ربات به هیچ وجه به شماره تلفن شما دسترسی ندارد مگر اینکه شما خودتان شماره را برای ربات ارسال کنید.
پس ربات هیچ گونه دسترسی به اطلاعات گوشی، مکالمات شما با دیگران و یا هر نوع دیتای دیگری ندارد. و فقط در صورتی که شما به آن پیام /start را داده باشید اجازه دارد برای شما پیام بفرستدو به راحتی میتوانید با ارسال دستور /stop و یا انتخاب "stop bot" از منو بالای ربات این امکان را هم از آن بگیرید.


تیم تخصصی مستر اپ آماده است تا ایده های شما برای سفارش ربات را در زمینه های گوناگون پیاده سازی کند.
جهت مشاوره با ما تماس بگیرید.

همین الان اپلیکیشن مستر اپ را روی موبایل خود نصب کنید!