cofounder| سرمایه گذار استارت آپ کیست؟

مراحل سرمایه گذاری برای یک ایده استارت آپی:

در دنیای استارت آپ، cofounder ها جایگاهی مهم و لازم را برای اجرایی کردن ایده های استارتاپی شما دارند. اگر به معنی واژه ی founder برگردیم، به معنی سرمایه گذار برمی خوریم. به این معنی که هر ایده و طرح پیشنهادی برای اجرا نیاز به یک سرمایه گذار در ابتدای کار خود برای آن استارتاپ دارد.

خیلی از ایده ها به ذهن مردم میاد، انگار که یه الهام یا یه شهود هست. اصولا استارتاپ ها برای حل کردن یه مشکل برای مردم ایجاد میشن و اینکه حتما هم دلیل نداره که اون ایده استارت آپی توی دنیای اینترنت و یا دنیای الکترونیکی باشه. ولی مستر اپ که کارش در زمینه طراحی اپلیکیشن موبایل هست و الان دارید این مطلبو می خونید منظورم همون ایده های در قالب اپلیکیشن موبایل و طراحی و ساخت اپ موبایل اندروید و iOS هست. حالا بگذریم که پیاده سازی خود یه ایده چقدر مهم و اینکه تحقیق در ایده چقدر می تونه به روند شروع استارت آپ شما کمک کند.

خیلی ها برای اینکه بتونن ایده خودشونو پیاده سازی کنن دچار شک و تردید هستند. برای همین پس از اینکه مطمئن شدید ایدتون ناب هست و دست اوله. توی مرحله بعد باید بگردید دنبال سرمایه گذار . سرمایه گذارها انواع مختلفی دارند. 

در کنار سرمایه گذاران فرشته، شتاب دهنده ها هم می تونن باشن و کار سرمایه گذاری رو با دادن سرمایه و فضا و مکان و چیزهای لازم برای شروع آن استارت آپ ادغام کنن. چه چیزی عاید شتاب دهنده ها میشه؟ معلومه قسمتی از سهام شرکت 

 

یک سری از سرمایه گذارها که در ابتدای امر ازشون می شه استفاده کرد، شرکت دادن خانوادتون توی اون ایدتون هست. اینجوری حداقل یک سوم سرمایه رو برای راه اندازی استارت آپتون پیدا می کنید.

سرمایه گذار بعدی سرمایه گذاران فرشته هستند، این سرمایه گذاران تا یه مدت معین و با یه مبلغ از قبل تعیین شده می تونن روی راه اتدازی و پیاده سازی ایده شما سرمایه گذاری بکنند. ولی نکته جالب اونها اینه که سرمایه گذاری آنها با قیمت شخصی خودشون هست.

وقتی هم که یه استارت آپ به اندازه ی کافی رشد کرد، باید به سراغ سرمایه گذاران خطر پذیر رفت. خطر پذیران پولی را از صندوق و یا پولهایی که مدیریت شده ان را به بقیه پیشنهاد می دهند. برای همین اون استارت آپ باید تمام تلاش خودش رو بکنه تا بتونه بعدا این پول رو پس بده . خطرش هم که واضحه ( اگه چرخ کسب و کار ایدش خوب نچرخه....)همین الان اپلیکیشن مستر اپ را روی موبایل خود نصب کنید!