سوالات متداول در ساخت اپلیکیشن های موبایل

1- چرا از اپلیکیشن موبایل استفاده کنم؟

اپلیکیشن موبایل علاوه بر برقراری ارتباط هداوم با مشتریان خود، به راحتی عکس ها، فیلم ها و مطالب آموزشی موجود در اپلیکیشن های آموزشی و آموزشگاهی را با دیگر اپلیکیشن های موبایل و شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، واتزآپ و اینستاگرام به اشتراک می گذارد. دومین دلیل استفاده از موبایل اپ کاهش هزینه های مربوط به کاغذ - چاپ و کاهش هزینه تبلیغات سنتی کسب و کار شما است. در اپلیکیشن های حرفه ای محصولات . اطلاعات در صورت نیاز به راحتی به روز رسانی خواهد شد. باید توجه کرد که پشتیبانی اپلیکیشن های حرفه ای اندورید و iOS باید به صورت مداوم توسط طراح اپلیکیشن حرفه ای( مستر اپ)  انجام شود.

 2- آپدیت نرم افزار اندروید و iOS چه مواقعی انجام می گیرد؟

ممکن است پس از طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS، ورژن اندروید و iOS گوشی موبایل شما بروز رسانی شود و اپلیکیشن موبایل طراحی شما با این نسخه جدید از سیستم عامل اندروید و iOS شما سازگار یا به اصطلاح (compatible) نباشد. در این مواقع برای روند درست کار کردن برنامه مجبور به نصب آپدیت برنامه اندروید و iOS هستید. موارد دیگری از قبیل طراحی قالب بهتر برای اپلیکیشن موبایل و طراحی قالب جدید اندروید و iOS برای آپدیت و بروز رسانی برنامه های اندروید و iOS مهم و حیاتی است.

3- فرق اپلیکیشن های آنلاین با اپلیکیشن های آفلاین در چیست؟

همانطورکه از نام این اپلیکیشن ها پیداست، این است که اپلیکیشن های آنلاین اپلیکیشن هایی است که برای برقراری و استفاده از آن شما احتیاج به ارتباط اینترنتی و وصل شدن به اینترنت را دارید. این اپلیکیشن ها از مزایایی ون ارتباط آنلاین با دیگران، چت عمومی و موارد دیگر چون آپدیت اطلاعات در لحظه برخوردار هستند. اسنپ، تپسی و اپلیکیشن های موقعیت محور... از این نوع از اپلیکیشن های آنلاین محسوب می شوند.

اپلیکیشن های آفلاین بدون ارتباط با اینترنت برای اهداف از پیش تعیین شده ای طراحی شده اند . این اپلیکیشن ها از ارتباطات آنلاین و تعامل در لحظه با دیگران احتیاج نخواهد داشت. بعضی از اپلیکیشن های سرگرمی و بازی ها  و موبایل کاتالوگ ها در این دسته از اپلیکیشن ها قرار دارد.

4- اپلیکیشن های web-based چه اپلیکیشن هایی است؟

اپلیکیشن هایی که صفحات وب را به راحتی در قالب طراحی responsive مانند بر روی گوشی موبایل شما نمایش می دهند. به راحتی شما سایت مورد نظر را در قالب اپلیکیشن دیده و از آن استفاده می کنید. اپلیکیشن های web-based از اپلیکیشن های آنلاین هستند.

5- کد فعال سازی در بعضی از اپلیکیشن ها چیست؟

برخی از اپ های موبایل برای احراز هویت کاربر خود از پیامک فعال سازی و وب سرویس احراز هویت استفاده می کنند. به این ترتیب که برای کاربرانی که به اپلیکیشن مورد نظر (اپلیکیشن هایی که برای ورود خود به آن باید در ابتدای امر با شماره موبایل خود) لاگین نمایند، یک کد فعال سازی تایید هویت در قالب اس ام اس به فرد مورد نظر ارسال می شود.

6-معمولا طراحی و تحویل یک اپلیکیشن موبایل چه مدت زمانی طول می کشد؟

فقط و فقط به طرح و پیشنهاد شما برای ساخت اپلیکیشن حرفه ای بر می گردد. ابتدا باید یک داکیومنت و پروپوزال از طرح پیشنهادی خود را به ما بدهید و بعد ازآنالیز و تحلیل طرح پیشنهادی شما مدت زمان گرفته شده برای طراحی و ساخت اپلیکیشن اندر.ید و iOS شما را به شما اطلاع می دهیم. مراحل ساخت یک اپلیکیشن موبایل را از قبل نمی توان حدس زد. پس انتظار نداشته باشید با یک تعریف گفتاری بتوان به نتیجه نهایی دست یافت.

7- در این مدت چگونه باید پیگیر طراحی و ساخت اپلیکیشن خود باشم؟

می توانید با تماس با ما چه به صورت حضوری و چه به صورت ارسال ایمیل  یا در قالب فرم سوالات شما با مستر اپ(شرکت طراحی اپ موبایل) در ارتباط باشید.

 

 

 

 

همین الان اپلیکیشن مستر اپ را روی موبایل خود نصب کنید!